Stypendium Akademia Sztuki

System Stypendialny "Akademia Sztuki" jest programem autorskim, powstałym z myślą o uczniach szkół artystycznych. Nadrzędnym celem systemu jest stworzenie młodym artystom możliwości indywidualnego rozwoju poprzez cykl konsultacji z autorytetami o światowej renomie.
Termin składania podań do dnia: 18 lutego 2010
1.Regulamin
2.Formularz zgłoszenia

Sierpień' 80 oczami młodych - konkurs plastyczny

IPN w Szczecinie oraz Liceum Plastyczne w Szczecinie ogłasza konkurs na plakat o tematyce "Sierpień '80 oczami młodych". Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej i zostanie przeprowadzony w tych dwóch kategoriach wiekowych. W ramach konkursu odbędą się bezpłatne warsztaty dla uczestników organizowane przez Liceum Plastyczne w Szczecinie. Terminy zostaną podane zgłoszonym uczestnikom konkursu.
Szczegóły w załącznikach poniżej:
1.Regulamin konkursu
2.Literatura
3.zalacznik nr 1 - zgloszenie
4.zalacznik nr 2 - metryczka pracy

----------------------------------------

Wystawa jednego obrazu w Książnicy Wojewódzkiej w miesiącu grudniu 2009 Krzysztof Krzywiński,obraz pt. "Obywatele", rok wykonania 2009

MATURY 2010

Zestawienie egzaminów maturalnych Klasa IV A - Reklama wizualna
i IV B - formy użytkowe

- Harmonogram matury 2010

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

- OKE Poznań

Dni Otwarte Szkoły - 24-25 listopada 2009

Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie mieszczące się na ulicy Kurkowej 1 ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych na dni otwarte, które odbędą się w dniach 24-25 listopada ow godzinach 9.00 - 15.00.
Będzie to doskonała możliwość do zapoznania się z naszym liceum. Do nabycia będą prace uczniów sprzedawane na sali gimnastycznej oraz będzie można zapoznać się z pracowniami w szkole. Gimnazjaliści zainteresowani zdawaniem do Liceum Plastycznego będą mogli również uzyskać wszelkie informacje dotyczące przeglądów oraz egzaminów wstępnych do naszej szkoły.

XV Biennale Plakatu Fotograficznego

Płockie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do udziału w XV Biennale Plakatu Fotograficznego. Prace będą przyjmowane do 30.10.2009 a rozstrzygnięcie nastąpi na początku listopada. Również w połowie listopada planujemy otwarcie wystawy i uroczyste wręczenie nagród. Dokładniejsze informacje na str. organizatorów
www.ptf.plocman.pl

Wycieczka do Berlina


zdjęcia Amandy Karol

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ,,Narodziny i zmierzch życia"

Zapraszamy do konkursu organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, na prace czekamy do 30 października br. Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszenia na str. organizatorów
www.ckis.konin.pl

Składka na Fundusz plastyczny

w roku szkolnym 2009/2010 wynosi 100 złotych na semestr.
- wpłaty na I semestr należy uiścić do dnia 31.11.09r
- wpłaty na II semestr należy uiścić do dnia 30.06.2010r (klasy I-III), klasy IV dokonują wpłaty do dnia 28 lutego 2010 r.
Wpłaty należy kierować na konto:
Bank BOŚ 98 1540 1085 2001 5302 1252 0003
z dopiskiem: darowizna na Radę Szkoły, imię i nazwisko ucznia, klasa.


W ramach Różanego Ogrodu Sztuk w lipcu br, będą prezentowane plakaty uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie


Festiwal Piosenki Dziecięcej o tematyce zdrowotnej

Dnia 30 maja 2009 na Zamku w Szczecinie odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej o tematyce zdrowotnej. Liceum Plastyczne zostało poproszone o wykonanie dekoracji na festiwal. Zadania podjęła się klasa II b pod kierownictwem Pani Marleny Sztuk. Wykorzystując skromne środki przekazane przez organizatorów dekoracje zostały zaprojektowane i wykonane. Uczestnicy festiwalu jak i organizatorzy byli bardzo zadowoleni z przygotowania sali.

Naszych uczniów "męczy" talent - matematyka na maturze

Rozmowa z Arturem Sawczukiem, dyrektorem Liceum Plastycznego w Szczecinie

Sukcesy naszych uczniów na plenerach ogólnopolskich

(czerwiec 2009):

Ogólnopolski Plener Malarski w Jeżowie:
wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II b Wojciech Wołodkiewicz

3 Ogólnopolski Plener Malarski " Zamość Perłą Renesansu"
Martyna Wymysłowska z kl.IIIa otrzymała II miejsce !
Marlena Mazur z kl. IIIa otrzymała wyróżnienie

XVII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Myslęcinek 2009
Reprezentanci naszej szkoły Natalia Szynal i Przemek Paluch z kl.III b przygotowani przez p. Marię Zychowicz , p.Magdalenę Wierucką i p. Witolda Zaniewskiego , zdobyli II miejsce za wykonaną rzeźbę plenerową

Wojciech Zieliński Laureatem Nagrody Artystycznej Miasta SzczecinNauczyciel rysunku i malarstwa naszej szkoły Pan Wojciech Zieliński, został Laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2008.
Panu Wojtkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uroczystość wręczenia artystom tegorocznych nagród, odbędzie się 06.04.2009 (poniedziałek) o godz. 19.00 w Filharmonii Szczecińskiej w programie min. "Serenada na smyczki" Mieczysława Karłowicza w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej;
wstęp wolny


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2009" - wyróznienie dla Katarzyny Górnickiej

19.03.2009 - Katarzyna Górnicka z klasy II A ( nauczyciel prowadzący pani Krystyna Ćwiklińska ) zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Matematycznym " Kangur 2009 " . Do konkursu zakwalifikowano 27 uczniów klas I- IV, organizator - Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne pn. "Akademia Sztuki", 18-28 stycznia 2010

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne pn. "Akademia Sztuki"
w ramach programu rozwoju edukacji artystycznej w Szczecinie
odbywać śię będą przez dwa tygodnie od 18-go do 28-go stycznia 2010 w programie spotkań : koncerty, zajęcia warsztatowe - multimedia, zajęcia warsztatowe z projektowania graficznego, projektowanie znaku i form , grafika warsztatowa - linoryt oraz spotkania autorskie.
warsztaty odbywać się będą w Liceum Plastycznym oraz Zespóle Szkół Muzycznych w Szczecinie.

program spotkań (pdf)

"Papierowa rewolucja. Prasa bezdebitowa w PRL"- Szczecin, 6-29 stycznia 2010

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie oraz Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie prezentują wystawę powstałą w ramach obchodów Roku Kultury Niezależnej pt. "Papierowa rewolucja. Prasa bezdebitowa w PRL". Celem wystawy jest ukazanie masowości działalności wydawniczej opozycji w Polsce, szczególnie w latach 70. i 80. Ekspozycja, przygotowana przez IPN Oddział w Szczecinie, prezentuje liczne tytuły prasy bezdebitowej zarówno z dzisiejszego województwa zachodniopomorskiego, jak i innych części kraju. Ponadto zobaczyć można dokumenty SB z rewizji, wizji lokalnych, przesłuchań osób kolportujących, drukujących i przemycających nielegalne wydawnictwa. W dniu 11 stycznia br, Pani Zofia Fenrych - współautorka prezentacji wygłosiła wykład na temat wydawnictw podziemnych okresu PRL. Organizatorami wystawy ze strony Liceum Plastycznego byli nauczyciele historii Marta i Artur Sawczukowie, aranżacją zajął się Stanisław Kokolus nauczyciel rysunku i malarstwa

Wigilia szkolna

Dnia 22 Grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się Wigilia szkolna. To wydarzenie obchodzimy co roku w szczególny sposób, w gronie wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także specjalnych gości. Główną atrakcją tego spotkania było śpiewanie kolęd, które rozpoczął Ksiądz Piotr wraz ze swoją grupą muzyczną, w skład której wchodzili uczniowie z Liceum Muzycznego. Następnie dwie konferansjerki klasy 2a wprowadzały nas w historię Świąt, opowiadając o tradycjach i obyczajach. Po tych wypowiedziach mogliśmy posłuchać kolęd, a także świątecznych piosenek, wykonywanych przez uczennice naszej szkoły. Na koniec, zgodnie z tradycją, na ręce Dyrektora został złożony świąteczny stroik, a także opłatki, którymi wszyscy się podzielili.Wigilję przygotowała klasa IIa pod opieką pani Marleny Bojarskiej-Sztuk.

Andrzejki 2009

Dnia 30.11.09.klasa Ib zorganizowała szkolne Andrzejki. Przedstawienie , które zorganizowaliśmy bardzo podobało się publiczności .Okazało się ,że w naszej klasie mamy bardzo dobrych aktorów .Jednocześnie, chcieliśmy podziękować Pawłowi Lisowskiemu z klasy IIIa, który gościnnie wystąpił w naszym przedstawieniu. Ala Pruchniewicz przygotowała dwa filmy, stanowiące część przedstawienia w którym Ala Remiszewska poszukiwała swojego Romea wśród uczniów i nauczycieli płci męskiej a Asia Marcinkiewicz kusiła Patryka tańcząc do piosenki "Bo we mnie jest sex". W trakcie imprezy piękne kelnerki i kelner częstowali ciastem, które piekły dziewczyny z naszej klasy. Głowna atrakcja było publiczne lanie wosku przez dyrektora Artura Sawczuka a Patrycja Radzikowska w roli wróżki przepowiedziała świetlaną przyszłość szkole. W roli aktorów sprawdzili się :
Estera Szaja, Patryk Stepień, Ala Remiszewska, Paweł Lisowski, Patrycja Rdzikowska. W roli kelnerów: Asia Marciniak, Nina Jochymek i Piotrek Szczota, Ewaryst Szyszkowski zajął się oprawą muzyczną.

Dzień Integracji Szkoły

17-go listopada br. po raz pierwszy został zorganizowany Dzień Integracji Szkoły, przygotowany przez panią Jolantę Ziontkowską - szkolnego pedagoga. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich klas i nauczyciele. Spotkanie poprowadzili uczniowie klas czwartych: Rafał Janicki, Krzysztof Stankowski i Zuzanna Bieńkowska, którzy w luźny i swobodny sposób dzielili się swoimi refleksjami oraz doświadczeniami szkolnymi. W programie była, prezentacja klas pierwszych na temat " Znamy się tylko z widzenia", Zabawy integracyjne -" Budujemy własne królestwo" i wspólny poczęstunek - każda klasa przygotowała własną potrawę.

Wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów Martynie Wymysłowskiej

W dniu 12.listopada br, w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1, wręczone zostały Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród 180 laureatów- najlepszych uczniów z województwa Zachodniopomorskiego znalazła się uczennica klasy IV a, naszej szkoły - Martyna Wymysłowska. Martyna nie tylko świetnie się uczy, ale także znakomicie maluje, czym wielokrotnie przysparzała splendoru szczecińskiemu "Plastykowi". Gratulujemy i dziękujemy.

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2009 klasa IIB pod opieką pani Agnieszki Zaleskiej i Remigiusza Kostery przygotowała uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie przygotowali prezentację zdjęć na temat współczesnego postrzegania patriotyzmu, przedstawili film z wypowiedziami nauczycieli i uczniów na temat patriotyzmu a także omówili krótki rys historyczny. Apel skłonił, mamy nadzieję ,do głębszej refleksji nad dzisiejszym patriotyzmem.

Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej, przygotowała klasa Ia w programie był rys historyczny, kabaret oraz krótki film o szkole. Uczniowie przekazali kwiaty i życzenia na ręce dyrektora szkoły dla wszystkich pracowników Liceum i przygotowali poczęstunek.
Z tej okazji dyrektor szkoły przekazał, przyznane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Nagrody Indywidualne II Stopnia za szczególny wkład w rozwój Edukacji Artystyczne w Polsce nauczycielom: Panu Wojciechowi Zielińskiemu, Panu Stanisławowi Kokolusowi i Panu Krzysztofowi Krzywińskiemu


Grand Prix i Pierwsze Miejsce dla naszych uczennic

Na Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Jeleniej Górze 27.09.-04.10.2009. Marlena Mazur zdobyła Grand Prix a Martyna Wymysłowska zajęła Pierwsze Miejsce.
Obydwie uczennice są z kl. IV A , nauczyciel prowadzący Krzysztof KrzywińskiZagłada polskich elit - Akcja AB - Katyń

W szczecińskim Liceum Plastycznym 28.09.2009r otwarto wystawę Biura Edukacji Publicznej IPN pt. "Zagłada polskich elit - Akcja AB - Katyń., która przedstawia największe akcje represyjne wobec polskiej inteligencji, przeprowadzone równolegle przez Niemcy i Związek Sowiecki w Polsce, w pierwszych miesiącach okupacji. Celem zasadniczym obu okupantów było wyniszczenie ludzi, którzy mogli być duchowymi przywódcami narodu pod okupacją.
Wystawa składa się z kilku części. W pierwszej pokazano sowiecko-niemieckie przymierze polityczne i wojskowe z lat 1939-41, wspólna agresje na Polskę, jej rozbiór i okupacje, wprowadzanie w życie wspólnej ludobójczej polityki wobec obywateli podbitego kraju. Dalsze części pokazują obie zbrodnicze operacje z 1940r. - zbrodnię katyńską i akcje AB. Zrekonstruowano przygotowania do zbrodni, ich przebieg, przypomniano najważniejszych sprawców. Pokazano przykłady mordowanych ludzi i represjonowanych całych rodzin. represjonowanych jednocześnie i przez Niemców i przez sowietów. W podsumowaniu podjęto próbę bilansu ludobójczych operacji.
Wystawę zaprezentowano w szkole dzięki Szczecińskiemu Oddziałowi IPN oraz Arturowi Sawczukowi- nauczycielowi historii i dyrektorowi Liceum Plastycznego.

Ogólnopolski Plener w Jeleniej Górze

Na Ogólnopolskim Plenerze w Jeleniej Górze z okazji Jubileuszu XXX - lecia tamtejszego Liceum Plastycznego w dniach 27.09.-04.10.2009. naszą szkołę reprezentują: Martyna Wymysłowska i Marlena Mazur z kl. IV A

XVII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski dla najzdolniejszych uczniów klas starszych liceów plastycznych

19.09.2009, na XVII Ogólnopolskim Plenerze klas maturalnych w Kazimierzu Biskupim Katarzyna Wiesiołek z kl.IVA otrzymała wyróżnienie.Nauczyciel Wojciech Zieliński

Wizyta Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzany

Dn. 16.09.09 Liceum Plastyczne odwiedził burmistrz Miasta i Gminy Dobrzany pan Witold Kasprzak Dżyberti i podpisał umowę o współpracy, Liceum z Urzędem Miasta i G. w Dobrzanach. Otwarto również wystawę poplenerową malarstwa - Dobrzany 2009, wystawa będzie czynna do 15.10.09, zdecydowanie przeważają prace wyk. w tech. akrylowej. Tematyką prac są pejzaże z okolic Dobrzan i Ińska.

Wystawa poplenerowa Dobrzany 2009, czerw./lipiec

W szkolnej galerii prezentowana będzie, poplenerowa wystawa prac uczniów naszego liceum z pleneru malarskiego " Dobrzany 2009 ". Plener odbywał się w czerwcu i lipcu br. brali w nim udział uczniowie Liceum Plastycznego oraz goście z Greifswaldu. Prowadzący plener - pan Stanisław Kokolus, patronat LP w Szczecinie i burmistrz Miasta Dobrzany.
Wystawa czynna od 16.09.2009 do 15.10.2009

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Na podstawie pisma Ministra Edukacji Narodowej z dnia 07 sierpnia 2009 r. informujemy, że decyzją Prezesa Rady Ministrów przyznano stypendium na rok szkolny 2009/2010 dla ucznia szczególnie uzdolnionego. Stypendium otrzymała Martyna Wymysłowska klasa IV A

IX Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych Koszalin 2009

Na IX Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych Koszalin 2009, III miejsce w kategorii malarstwo otrzymał: Wojciech Wołodkiewicz Kl. III B naucz. prow. Michał Biernacki
Praca zakwalifikowana do wystawy z malarstwa: Martyna Wymysłowska kl. IV A naucz. prow. Krzyszto Krzywiński

XVII Ogólnopolski Plener Rysunkowo-Malarski

Na XVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim Klas Maturalnych w Kazimierzu Biskupim w dniach 07- 20.09. 2009. naszą szkołę reprezentować będą: Katarzyna Wiesiołek z kl. IV A oraz Olga Szpak z kl. IV B
Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010

1 września (wtorek) godź. 10.00

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat o tematyce antytytoniowej organizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach realizacji Krajowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu.
III miejsce Katarzyna Górnicka kl. IIIA
wyróżnienia : Paweł Tokarski , Tomasz Marcinkiewicz kl.IVA - nauczyciel prowadzący: mgr Jolanta Podwalska

" Aspects de l'art polonais " - wystawa w Caen

1-go lipca 2009 w Caen /Normandia/ odbędzie się wernisaż wystawy 13 polskich artystów . Wśród nich swoje prace będzie prezentować siedmioro artystów związanych z naszą szkołą
Jerzy Janusz Litwinowicz - absolwent 1969 r
Bernardeta Wdzięczna - absolwentka 1980 r
Krzysztof Krzywiński - obecnie nauczyciel i absolwent 1981 r
Jan Wanat - absolwent 1983 r
Michał Litwinowicz - absolwent 1998 r
Maciej Wierzbicki - absolwent 2001 r
Leszek Niedochodowicz - obecnie nauczyciel

Stypendia Artystyczne Miasta Szczecina 2009, otrzymali:

Magdalena Durczak, kl. III nauczyciel Maria Zychowicz
Monika Jaworska, kl. IV nauczyciel Michał Biernacki
Marlena Mazur, kl. III Krzysztof Krzywiński
Agata Piasecka, kl. IV nauczyciel Michał Biernacki
Karolina Walczak, kl. IV nauczyciel Michał Biernacki
Katarzyna Wiesiołek kl. III nauczyciel Wojciech Zieliński
Martyna Wymysłowska, kl. III nauczyciel Krzysztof Krzywiński

Różany Ogród Sztuk

Różany Ogród Sztuk to projekt, który powstał w oparciu o zeszłoroczną akcję "Muzyczne inspiracje Różanki". Były to koncerty muzyczne, które ubiegłego lata przyciągnęły do ogrodu kilka tysięcy ludzi. W tym roku prezentowane będą prace plenerowe uczniów naszego l iceum ( Karolina Walczak, Kornelia Modrzejewska, Monika Jaworska) i studentów Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej.
Inauguracja sezonu różankowego odbędzie się 31 maja (niedziela) o godz. 12. W programie występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia, warsztaty artystyczne dla maluchów, wystawa uczniów Liceum Plastycznego i studentów Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej. O godz. 14 grupa teatralna Krata Eon pokaże spektakl "Czerwony Kapturek w zaczarowanym lesie". Cykl cotygodniowych spotkań potrwa do 31 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Nasi uczniowie na plenerach

PLENERY OGÓLNOPOLSKIE :
1.OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI KLAS MŁODSZYCH
Jeżów k/ Tarnowa 18.-29.05. 2009
Wojciech Wołodkiewicz kl IIB
Piotr Sołoducha kl. IIA

2.OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI " ZAMOŚĆ PERŁĄ RENESANSU "
25.05.-03.06.2009.
Marlena Mazur kl. IIIA
Martyna Wymysłowska kl.IIIA

3.OGÓLNOPOLSKI PLENER RZEŹBIARSKI MYŚLĘCINEK'2009
25.05.- 05.06.2009.
Natalia Szynal kl.IIIB
Przemysław Paluch KL.IIIB

Spotkanie poświęcone pamięci Gen. Elżbiecie Zawackiej w setną rocznice urodzin

31.marca 2009r w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone gen. bryg.prof.Elżbiecie Zawackiej-Zo. Pani generał zmarła 10.stycznia 2009 roku, 19.marca tego roku skończyłaby sto lat. Jej zasług nie sposób przecenić: w czasie II wojny Światowej była Kurierką Polskiego Państwa Podziemnego, jako żołnierz- cichociemna, ponad sto razy przekraczała granice Generalnego Gubernatorstwa, uczestniczyła w powstaniu warszawskim, działała w kierownictwie Wojskowej Służby Kobiet. Po demobilizacji i zakończeniu walki w konspiracji oddała siłę pracy pedagogicznej a także gromadzeniu materiałów dotyczących działalności Armii Krajowej. Dwukrotnie odznaczono Panią generał Orderem Wojennym Virtuti Militari, pięciokrotnie Krzyżem Walecznych.
Pomysłodawczynią spotkania była Pani Danuta Ossowska-Szyksznian - żołnierz Armii Krajowej, honorowy prezes Koła Żołnierzy Kresowych AK. Po życiu Pani generał Zawackiej oprowadzali uczniowie klasy III A: Hania Wysocka, Ada Jakimiec, Wioletta Pieczatowska, Martyna Wymysłowska, Ewelina Korban, Ewelina Bratko, Karolina Kardaś, Monika Łaskarzewska, Ola Wypych, Łukasz Szpatowicz, Paweł Tokarski, Grzegorz Strągowski. Autorem scenariusza oraz reżyserem był Artur Sawczuk - dyrektor Liceum Plastycznego i nauczyciel historii. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia pod kierunkiem ks. Piotra Leśniaka.W spotkaniu uczestniczyli byli żołnierze Armii Krajowej, goście z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu oraz młodzież z naszej szkoły.

Inwazja wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku

W dniu 20.kwietnia br. o godz. 9.00 odbył się wernisaż wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pt. Inwazja wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Okolicznościowy wykład wygłosił dr Sebastian Ligarski, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Szczecinie.
To już druga w tym roku szkolnym w Liceum Plastycznym wystawa, połączona z wykładami zaproszonych historyków, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Artura Sawczuka, dyrektora szkoły i jednocześnie nauczyciela historii. Pierwsza prezentacja miała miejsce w grudniu i poświęcona była protestom robotniczym w Szczecinie w grudniu 1970r.
Wystawę Inwazja wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku można zwiedzać nieodpłatnie w godzinach pracy szkoły, do dn.30 kwietnia br. Zapraszamy